دریافت فایل<تحقیق مشكلات موجود در برق شهر>

تحقیق,تحقیق برق و الكترونیك,تحقیق مشكلات موجود در برق شهر,مشكلات برق,قطعی برق,مشكلات موجود در برق شهری,برق شهری,قطعی برق شهری تحقیق مشكلات موجود در برق شهر مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق مشكلات موجود در برق شهر. آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

قطع ناگهانی برق باعث اختلال در اكثر فعالیتهای تجاری شده و در برخی موارد امكان ادامه آن را كاملاً از بین می‌برد. البته تنها برق شهر اثرات مخرب به همراه ندارد، بسیاری از دستگاههای الكتریكی (همانند سیستمهای كامپیوتری) نسبت به نارسائیهایی مانند افت لحظه‌ای ولتاژ، افت طولانی ولتاژ، قطع برق، ولتاژهای لحظه‌ایی بالا، نویز و تاثیرات فركانس رادیویی و تغییرات فركانس در منبع تغذیه به خود حساس هستند.
این گونه و بارها را اغلب «بارهای حساس» می‌گویند. زیرا عملكرد مداوم آنها برای فعالیت‌های تجاری یك شركت حائز اهمیت است و همچنین به این دلیل كه اینگونه بارها برای عملكرد صحیح یك نیروی برق با ثبات تر و قابل اطمینان تر از آنچه عموماً توسط منابع تغذیه همگانی ارائه می‌شود. نیاز دارند.
در ادامه لیستی از مشكلات موجود در برق شهر ارائه می‌شود كه هر كدام را به طور مختصر توضیح می‌دهیم.
1- نوسانات شدید لحظه‌ای (spine)
2- نویز الكتریكی (noise)
3- اضافه ولتاژ لحظه‌ای (surges)
4- افت ولتاژ لحظه‌ای (sags)
5- هارمونیك‌ها (TUD)
6- افت طولانی ولتاژ (Brown outs)
7- قطع برق شهر (Blacuoucs)

1- نوسانات شدید لحظه‌ایی (spike)
ولتاژهای سریع، گذرا و با طول زمانی كوتاهی هستند كه به شكل موج اصلی برق اضافه می‌شوند. این ولتاژها در هر دو سیكل مثبت و منفی می‌توانند اضافه شوند و به اجزای الكتریكی خسارت وارد كرده و آنها را از بین ببرند. Spike ها توسط یك ترموستاتها با سایر تجهیزاتی كه جریان‌های الكتریكی زیاد را سوئیچ می‌كنند، یا توسط بارهایی كه به وسیله شركتهای برق سوئیچ می‌شوند، ایجاد می‌گردند. صاعقه‌ایی كه به طور موضعی به زمین اصابت می‌كند از جدی ترین عوامل تولید این نوسانات هستند بویژه زمانی كه به كابل‌های ارتباطی برق القا می‌شوند و حدود 7% مشكلات برق شبكه را تشكیل می‌دهند.

2- نویز الكتریكی (noise)
نویز حالت مشترك ناشی از بروز انتقال بین خطوط منبع و زمین است. نویز حالت معمولی نتیجه اختلال بین ولتاژهای فاز به فاز و فاز به نول است و می‌تواند در اثر اصابت صاعقه، خاموش و روشن كردن بار، اشكال كابل و مجاورت‌ یا تجهیزات فركانس رادیویی و ... ایجاد شود. نویز الكتریكی می‌تواند باعث هنگ كردن كامپیوتر و در نتیجه از دست رفتن اطلاعات گردد. اثرات نویز را می‌توان با قرار دادن فیلترهای مناسب و برقراری اتصال زمین به حداقل می‌رساند.
3- اضافه ولتاژ لحظه‌ای (surg)
ولتاژ اضافه شده به موج اصلی برق با مقادیر بالاتر از مقدار عادی خط اصلی برق شهر می‌باشد كه بیش از یك سیكل ادامه می‌یابد. surg معمولاً پس از آن كه یك دستگاه بزرگ خاموش می‌شود و یا به دنبال سوئیچ كردن بار درمراكز فرعی ایجاد می‌شود. به علت زمان نسبتاً طولانی، surg می‌توان قدرت عملكرد اجزای مربوط به منبع تغذیه سوئیچینگ كامپیوتر را كاهش داده و باعث كاهش طول عمر آنها شود.
4- افت ولتاژ لحظه‌ای (sage)
افت ولتاژی كه به مدت چند سیكل ادامه داشته باشد sage نامیده می‌شود sage از لحاظ شكلی مانند spine های منفی می باشد. ولی طول مدت آن بیشتر است مانند سوئیچ شدن یك بار بزرگ مانند دستگاههای تهویه هوا یا راه انداختن موتورهای الكتریكی كه در حدود 76% مشكلات برق شهر را تشكیل می‌دهند.